Bilgilendirme
EBYS Sistemi Bilgilendirmesi

EBYS’ yi Kullabilmek İçin Yapılması Gerekenler

Elektronik belge yönetim sistemini (EBYS) kullanacak personelin, Bülent Ecevit Üniversitesi kurumsal e-posta hesabına sahip olması gerekmektedir (ornek@beun.edu.tr).

KURUM E-POSTA ADRESİ OLAN PERSONELLER

 1. Kurum E-Posta adresi olan üniversite personellerimiz, elektronik belge yönetim sistemine kayıtlarının yapılması için BEÜ Rektörlük Şube Müdür Zeynep ALPAT ile iletişime (Dahili: 0 372 257 40 10-1496) geçmeleri gerekmektedir.
 2. EBYS sistemine kayıtlarını yaptırdıktan sonra, sisteme giriş yapabilirsiniz. EBYS kullanıcı ismi olarak kurum e-posta adresinin ön eki olacaktır (ornek@beun.edu.tr e-posta adresi için kullanıcı adı: ornek ). EBYS şifreniz ise EKampüs için kullandığınız şifrenizin aynısı olacaktır. EKampüs üzerinde şifre değişikliği yaptığınız zaman, EBYS şifreniz de değişmiş olacaktır.

KURUM E-POSTA ADRESİ OLMAYAN YENİ PERSONELLER

 1. Üniversitemize yeni başlayan personellerimiz “Kurumsal E-posta Edinme” başlıklı aşağıdaki yazıda belirtildiği gibi kurum e-posta hesaplarını almaları gerekmektedir.
 2. E-Postaları açıldıktan sonra, EBYS’ ye kayıtlarının yapılması için BEÜ Rektörlük Şube Müdür Zeynep ALPAT ile iletişime (Dahili: 0 372 257 40 10-1496) geçmeleri gerekmektedir
 3. EBYS sistemine kayıtlarını yaptırdıktan sonra, sisteme giriş yapabilirsiniz. EBYS kullanıcı isminiz kurum e-posta adresinizin ön eki olacaktır (ornek@beun.edu.tr e-posta adresi için kullanıcı adı: ornek ). EBYS şifreniz ise EKampüs için kullandığınız şifrenizin aynısı olacaktır. EKampüs üzerinde şifre değişikliği yaptığınız zaman, EBYS şifreniz de değişmiş olacaktır.

HİZMET ALIM KAPSAMINDA ÇALIŞANLAR

 1. Hizmet alım kapsamında çalışıp elektronik belge yönetim sistemini kullanacak firma personellerinin de kurum e-posta adresine sahip olmaları gerekmektedir.
 2. Bunun için “Kurumsal E-posta Edinme” başlıklı aşağıdaki yazıda belirtildiği gibi kurum e-posta adresine başvuru yapacaklardır. İlgili forma üniversite personeli olan sorumlu amirleri kendi bilgilerini girecek ve kurumsal e-posta adresinden form içerisinde yazan ilgili e-posta adresine gönderecektir.
 3. EBYS sistemine kayıtları kontrollü bir şekilde Bilgi İşlem yazılım birimi tarafından yapılacaktır.
 4. EBYS sistemine giriş için, Kullanıcı ismi kurum e-posta adresinin ön eki kısmıdır. (ornek@beun.edu.tr e-posta adresi için kullanıcı adı: ornek ). Şifreleri de belirledikleri EKampüs şifresi ile aynı olacaktır. EKampüs üzerinde şifre değişikliği yaptığınız zaman, EBYS şifrenizde değişmiş olacaktır.

KURUMSAL E-POSTA EDİNME

Kurum e-posta adresi talebi için, kullanıcılar aşağıdaki işlem basamaklarını takip etmeleri gerekmektedir.

 1. E-posta adresine sahip olmayan kullanıcılar “EKampüs KAYIT TALEP FORMU” doldurmaları gerekmektedir.
 2. Form üniversitemiz personeli kendi kişisel e-posta adreslerinden, EKampüs KAYIT TALEP FORMU üzerinde yazan e-posta adresine iletilmesi gerekmektedir.
 3. Hizmet alımı kapsamında çalışan firma personellerinin formlarını ise form içerisinde belirtilen sorumlu amirleri kurumsal e-posta adresinden,  EKampüs KAYIT TALEP FORMU üzerinde yazan e-posta adresine iletilmesi gerekmektedir.
 4. EKampüs kayıtları yapıldıktan sonra kullanıcılar bilgilendirilecek ve EKampüs üzerinden E-Posta hesabını kendisi oluşturacaktır.
 5. Bilgi İşlem Sistem Yöneticileri tarafından uygunluğu kontrol edildikten sonra e-posta onayı verilecektir.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin