Bilgilendirme
E-Kampüs Sistemi Bilgilendirmesi

Soru    : Üniversite personeliyim. @beun.edu.tr uzantılı e-posta adresimi nasıl temin edebilirim ?
Cevap : Kişisel e-posta talep formunu doldurmanız gereklidir. Form için Tıklayınız.

Kaydettiğiniz formu canan.ayaz@beun.edu.tr mail adresine kişisel e-postanızdan ekli dosya olarak gönderiyorsunuz. Daha sonra kişisel e-posta adresinize "BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ" başlıklı bir mail gelecek ve mail içerisindeki linke tıklayarak sicil ve TC numaranızla giriş yapacaksınız. Giriş yaptıktan sonra "Kişisel Bilgiler" linkine tıklayarak kendinize uygun olan kurumsal mail adresinizi seçiyorsunuz. Kişisel e-posta bölümüne ise güncel olarak kullandığınız e-postanızı yazıyorsunuz. Daha sonra kaydet dedikten sonra "Kişisel Bilgiler" linkinin hemen altındaki " Şifre Değiştir" linkine tıklayarak kendinize uygun en az 7 karakterli şifre belirleyip "Çıkış" yapıyorsunuz.

NOT: E-Reçete (E-İmza) başvurusu yapmak için Merkezimiz Personel Birimini (2772-2773) arayarak kurumsal mail adreslerinizi (beun uzantılı mail) E-imza başvuru formuna kaydettirebilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra kurumsal mail adresinize Kamu Sertifikasyon Merkezi'nden mail gelecektir. Mail içerisindeki linke tıklayarak E-İmza Başvuru formu aşamasına geçilmektedir. İlgili doküman için http://hastane.beun.edu.tr/v.2/e-imza-kurulumu-bilgilendirmesi.html web sitesinden yararlanabilirsiniz.

Soru   : @beun.edu.tr uzantılı e-posta adresimin şifresini nasıl değiştirebilirim ?
Cevap :
E-Posta adresinizin şifresi ile e-kampüs uygulaması giriş şifreniz aynıdır. E-Kampüs uygulaması şifresini değiştirmeniz halinde e-posta şifreniz de değişecektir.

Soru   : Personelim, E-kampüs uygulaması şifremi unuttum, ne yapmalıyım ?
Cevap :
1. Sisteme giriş için https://ekampus.beun.edu.tr/ linkinden eKampus sisteminin giriş sayfasına geçiniz.
2. Açılan sayfada "Şifremi unuttum" linkine tıklayınız.
3. Açılan yeni sayfada sicil no ve tc kimlik bilgilerinizi girerek "E-Posta Kontrol" butonuna tıklayınız.
4. Sayfanın altına kişisel e-postanızın bilgisini alacaksınız. (E-posta bilgisi hatalı ise bizimle iletişime geçiniz.) Daha sonra altta yer alan "Şifre yenileme Linki Gönder" butonuna basarak şifrenizi oluşturmak için kişisel e-postanıza şifre yenileme linki gelecektir.
5. Kişisel e-postanıza giriş yapıp eKampus sistemi tarafından gönderilen e-postayı açıp gelen linke tıklayınız. Eğer E-postayı gelen klasörünüzde bulamıyorsanız, Önemsiz/Spam/Junk klasörünüzü de kontrol etmeyi unutmayın.
6. Şifrenizi oluşturduktan sonra eKampuse şifrenizle giriş yapabileceksiniz.
7. Giriş yaptıktan sonra e-posta kurumsal e-postanızı seçmelisiniz. Bunun için "E-Posta (beun)" listesinden uygun olan e-posta hesabını seçiniz. Diğer bilgilerinizi de girerek "Kaydet" butonuna basınız.

Soru   : Personelim, E-Posta şifremi unuttum, ne yapmalıyım ?
Cevap : E-Posta adresinizin şifresi ile e-kampüs uygulaması giriş şifreniz aynıdır. E-Kampüs uygulaması şifresini değiştirmeniz halinde e-posta şifreniz de değişecektir.

Soru   : Kurum İçi kullanılmak üzere kişisel olmayan @beun.edu.tr uzantılı e-posta adresini nasıl temin edebilirim?
Cevap : http://bidb.beun.edu.tr/ adresinde yer alan e-posta başvuru formunu doldurarak Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na başvurunuz.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin