Organ Bağışı Bir Yaşam Bağışıdır!.. Siz De Bir Hayat Bağışlayın! Geleceğe Umut Olun…

09 Kasım Çarşamba günü BEÜ Tıp Fakültesi’nde Merkez Müdürlük, öğretim üyeleri ve görevlileri, hemşire ve öğrencilerin katılımı ile “Organ Bağışı  ve Beyin Ölümü” konulu konferans gerçekleştirildi. Prof.Dr. Hilal Ayoğlu ve Yrd.Doç. Dr. Dilek Okyay tarafından gerçekleştirilen konferansta organ bağışının öneminden söz edildi.

Prof. Dr. Hilal Ayoğlu “Ülkemizde 03-09 Kasım tarihleri arası “Organ Bağışı Haftası’’ olarak belirlenmiştir. Kişinin hayatta iken, kendi iradesi ile tıbben yaşamı sona erdikten sonra doku ve organlarının başka hastaların tedavisinde kullanılmasına izin vermesi organ bağışı olarak adlandırılmaktadır.18 yaşını doldurmuş, mümeyyiz kişiler iki tanık önünde beyan sonrası organlarının bir kısmını ya da tamamını bağışlayabilirler. Ülkemizde organ bağışçı sayısı maalesef son derece azdır. Birçok hasta bağışlanmış bir organ beklerken ölmektedir. Bu hafta kapsamında amaç farkındalık yaratarak organ bağışçı sayısını artırmaktır.” dedi.

Konferans sonunda katılımcıların soruları cevaplandırıldı. Toplantı sonunda Müd. Yrd. Asiye Öztürk eşliğinde bağış formları dolduruldu.

Haberler

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin