Dünya Hemşireler Günü, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü’nün Birlikte Düzenlediği Sempozyum ile Kutlandı

Ülkemizde 1964 yılından bu yana 53.sünü kutlanan “Dünya Hemşireler Günü” nedeniyle  Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği sempozyum gerçekleştirildi. 12 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenen sempozyuma; Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili, Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürleri, Sağlık Bilimleri Fakültesi akademik personeli ve hemşirelik bölümü öğrencileri, Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü’nün akademik personeli, hemşireler katıldı.

Sempozyum, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Emine Fidan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Meltem Kürtüncü ve Dekan Vekili Prof. Dr. Sevim Çelik tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başladı. Açılış konuşmalarının ardından Devlet Konservatuvarı oda orkestrası tarafından müzik dinletisi yapıldı. Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Hicran Yıldız 2017 yılı ICN teması olan “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşmada Hemşirelerin Rolübaşlıklı konferans verdi. “Hemşirelikte İnovatif Yaklaşımlar” ve “Duygusal Rahatlamada İki Farklı Yöntem” başlığıyla gerçekleştirilen iki panelin ardından sözel bildiri oturumu gerçekleştirildi. Sempozyum davetli konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.

Haberler

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin