BEÜ’de Protokol Kurallarında Davranışlar Semineri Düzenlendi.

Bülent Ecevit Üniversitesi eğitimci- yazar Oğuz Gülay’ı konuk etti. 23 Kasım Çarşamba günü Şebnem Kargı Konferans Salonu’nda Protokol Kurallarında Davranışlar” başlıklı seminer veren Oğuz Gülay katılımcılara keyifli anlar yaşattı.Bugüne dek yurt çapında iletişim ile ilgili çok önemli başarılara imza atan, bir çok ünlü ismin danışmanlığını yapan eğitimci ve kişisel gelişim uzmanı Oğuz Gülay, renkli üslubu ve eğlenceli öyküleri ile BEÜ ailesine  protokol kurallarında davranışlar hakkında bir sunum yaptı. İbn-i Sina Kampüsü Şebnem Kargı Konferans Salonunda yapılan seminere Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Borazan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Bodrumlu, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Merkez Müdürü Doç. Dr. Bekir Hakan Bakkal, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Oğuz Gülay protokol kuralları ve davranışlarla ilgili önemli mesajlar vererek ilginç örnekler ve benzetmelerle protokolde yapılan yanlışların ve doğruların neler olduğunu anlattı. Toplum içindeki davranışlara da dikkat çeken Oğuz Gülay, nezaket ve kibarlığın küçük düşürücü bir durum ve zayıflık olmadığını vurgulayarak “protokolde astınız veya üstünüz olsun güler yüzlü bir karşılama ve nezaket hem buzları eritir hem de tüm kapıları açar.” dedi. Eğitim Uzmanı Oğuz Gülay yaşadığı çeşitli tecrübelerden örnekler vererek, insanların en sık yaptığı davranış hatalarına değinerek bunların nasıl giderilebileceği hususunda katılımcıları aydınlattı. İnsan ilişkilerinde basit görülen çok küçük hareketlerin bile çok farklı anlamlar ifade edebileceğini belirten Gülay oldukça neşeli, aynı zamanda düşündüren ve güldüren bir üslupla davetlilere önemli mesajlar verdi.
Seminer sonunda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Borazan tarafından eğitimci yazar Oğuz Gülay’a teşekkür belgesi takdim edildi

Haberler

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin