Plastik , Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi
Hakkında

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı, BEÜ Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde 1999 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar amacı hekim ve uzman adaylarına çağdaş teorik bilgiler yanında modern klinik ve cerrahi becerileri kazandırmak olmuştur.
Plastik ve Rekonstüriktif Cerrahi günümüzde en hızlı gelişen tıp alanlarından biridir. Yüksek teknolojiye ve bireysel yaratıcılığa açık oluşu bu branşı geleceğin bilim dallarından birisi yapmaktadır. BEÜ Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstüriktif Cerrahi bu anlayışa uygun olarak hastalara olduğu kadar bilime de hizmet etmeye devam etmektedir. Bu amaçla bölümümüzde mikrocerrahiden lazer cerrahisine kadar uzanan geniş bir yelpazede her türlü girişim mükemmel bir şekilde yapılmaktadır.

Estetik Cerrahi: Saç ekimi, yüz germe, burun, göz kapağı, kulak estetiği, meme küçültme ve büyütme operasyonları, karın germe ve yağ alma, eski yara izleri ve dövmelerin düzeltilmesi ve yüz gençleştirme işlemleri.
Laser Uygulamaları ve Cerrahisi: Yüz gençleştirme, çeşitli cilt lezyonlarının tedavisinde (Seborrheic keratosis, Verruca vulgaris/plana, Sebaceous gland hyperplasia, Angiofibroma, Junctional ve compound nevüs, Lentigo simplex, Small syringomas, Epidermal melasma, Rhinophyma), yara izlerinin giderilmesinde, dövmelerin çıkarılmasında, damar kaynaklı kitlelerin tedavisi ve cerrahi olarak çıkarılmasında.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin