Plastik , Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi
Eğitim

Araştırma görevlilerimiz ilk iki yıllarını klinikte geçirip gerekli görgü ve beceriyi kazandıktan, ve Plastik Cerrahi disiplinini sindirdikten sonra ilk önce Genel Cerrahi olmak üzere sırasıyla kanuni rotasyonlarını tamamlarlar. Asistanlar klinikte bulundukları sürece her türlü bilimsel ve klinik faaliyette aktif rol almaları için özendirilirler.

Tıp öğrencisi eğitimi

Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencileri Plastik, rekonstrüktif ve Estetik cerrahi kliniğinde stajlarını

Pratik uygulama, ameliyatları izleme ve temel müdahale becerilerini kazanma yanında müfredata uygun teorik bilgi ile eğitim almaktadır

Araştırma görevlilerimiz ilk iki yıllarını klinikte geçirip gerekli görgü ve beceriyi kazandıktan ve Plastik Cerrahi disiplinini sindirdikten sonra ilk önce Genel Cerrahi olmak üzere sırasıyla kanuni rotasyonlarını tamamlarlar.

Asistanlar klinikte bulundukları sürece her türlü bilimsel ve klinik faaliyette aktif rol almaktadırlar.

 

Tıp öğrenimi sırasında  verilen dersler

Teorik  ve Pratik dersler 

Konjenital Anomaliler: Yarık damak- dudak; kulak şeklinin bozukluğu ve yokluğu; el ve ayaklardakiher türlü şekil bozukluğu.
Kranio-maksillofasiyal Cerrahi: Doğuştan ya da sonradan oluşan kafa ve yüz bölgesi anomalilerinin; kanser cerrahisi ve kazaları takiben oluşan yüz ve kafa kemiklerinin doku eksikliklerinin onarımı; çene eklemi hastalıkları.
Yumuşak Doku Tümörleri: Her türlü deri ve yumuşak doku tümörleri.
El Cerrahisi: El travmalarından sonra oluşan tendon, damar, sinir hasarları; doku kayıpları; eklem ve kemik hasarlarının onarımı.
Mikrocerrahi: Kopan el ve parmakların yerine tekrar dikilmesi; yüz felci onarımı; büyük doku kayıplarının vücudun bir başka bölümünden getirilen dokuyla onarımı.
Zor İyileşen Yaralar ve yanıklar: Diyabetik ayak, yatak-bası yaraları ve damar tıkanıklığı yaralar; yanığa bağlı şekil bozukluklarının onarımı.
Ürogenital Cerrahi: Cinsel organların doğuştan gelen şekil bozuklukları (peygamber sünneti); penis ve vajina rekonstrüksiyonu; travma sonrası kopan organların yerine dikilmesi ya da yeniden oluşturulması; cinsiyet değişiklikleri.

 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin