Tıbbi Biyokimya

Hakkında

Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı, Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde 23.10.2000 yılında laboratuvar hizmetlerine ve eğitime başlamıştır.  Kuruluşundan bugüne kadar amacı hekim ve uzman adaylarına çağdaş teorik bilgiler yanında modern laboratuvar becerilerini kazandırmak olmuştur.

Hizmete başladığı günden itibaren rutin ve acil biyokimya laboratuvar hizmetleri hastalara sunulmaktadır. Hastanemizde Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalının kullanımına ait laboratuvarda rutin ve acil biyokimya tetkikleri, koagülasyon tetkikleri, hormon, vitamin, ilaç düzeyleri,  rutin idrar ve spermiyogram tetkikleri çalışılmakta olup, inseminasyon laboratuvarı bulunmaktadır.  Laboratuarımızda çalışılan testler ve cihazlar günlük iç kalite kontrol sisteminin yanı sıra aylık olarak uluslar arası dış kalite kontrol sistemi ile denetlenerek sonuçların güvenilirliği onaylanmaktadır. Modern cihazlarla donatılmış laboratuvarımızda sadece anabilim dalımıza değil; fakültemiz ve üniversitemizin diğer bölümlerinin araştırmalarına ve tez çalışmalarına da katkı sağlanmaktadır.

Anabilim Dalımız laboratuvarında yılda yaklaşık  2 000 000 rutin biyokimya testi,    250 000 hormon testi,  80 000 koagülasyon testi,  30 000 kardiyak belirteç, 60 000 idrar testi, 300 inseminasyon ve 500 spermiyogram, 100 böbrek taşı analizleri  ile ilimizin yanısıra tüm bölgemize üçüncü basamak hizmeti sunulmaktadır.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin